Już 25 lutego startuje nowy sezon rowerowy! Metrorower zastępuje dotychczasowy system roweru miejskiego. 

Dotychczasowy system rowerów miejskich w tym sezonie przechodzi metamorfozę. Na użytkowników czekają żółte Metrorowery. Aby korzystać z Metroroweru należy zarejestrować się poprzez aplikację Metrorower lub na stronie internetowej metrorower.transportgzm.pl, następnie zaakceptować regulamin i doładować konto opłatą inicjalną w wysokości 10 zł, bądź jako formę płatności zdefiniować kartę płatniczą.
Po rejestracji zostanie przesłany e-mail z linkiem weryfikacyjnym potwierdzającym dane użytkownika – kliknięcie w niego spowoduje aktywację konta. Od tego momentu możliwość wypożyczania rowerów będzie dostępna.

Użytkownicy systemów rowerowych w Chorzowie, Tychach, Sosnowcu, Katowicach i Siemianowicach Śląskich będą mogli dalej korzystać z rowerów miejskich w ramach dotychczas obowiązującej aplikacji Nextbike. Po zgłoszeniu się do Biura Obsługi Klienta użytkownicy będą mogli jednak przenieść swoje fundusze na dedykowane kontro Metroroweru, uzyskując dostęp do dodatkowych benefitów, gwarantowanych w ramach wspólnej taryfy Transport GZM.

Pogoda w Katowicach

dziś, niedziela, 14 kwietnia 2024
21°
Opady deszczu Ciśnienie: 1017 hPa, wiatr: 6.69 km/h
jutro
14°
pojutrze
12°
za 2 dni