21.09.2016

Rowerowy „Dzień bez samochodu” w Katowicach: Pierwsza godzina wypożyczenia „City by bike” za darmo, prezentacja rowerów dziecięcych i familijnych

Rowerowy „Dzień bez samochodu” w Katowicach: Pierwsza godzina wypożyczenia „City by bike” za darmo, prezentacja rowerów dziecięcych i familijnych

Finał tegorocznego „Europejskiego Tygodnia Mobilności” nie mógł odbyć się bez rowerów miejskich! Już jutro (czwartek, 22 września) podczas „Dnia bez samochodu” obowiązywać będzie wydłużony czas bezpłatnego wypożyczenia „City by bike”. Ponadto, dzięki uprzejmości operatora systemu, firmy Nextbike Polska, w Katowicach odbędzie się prezentacja rowerków dziecięcych oraz rowerów cargo.

„Dzień bez samochodu” to zwieńczenie „Europejskiego Tygodnia Mobilności”. W tym roku do obchodów wydarzenia włącza się również operator systemu rowerów miejskich „City by bike”, Nextbike Polska. W związku z tym, w czwartek przez cały dzień obowiązywać będzie dłuższy niż zwykle czas darmowego wypożyczenia – bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu. Promocja obejmie wszystkie jutrzejsze wypożyczenia rozpoczęte i zakończone między godziną 0:01, a 23:59.

– W bieżącym sezonie „City by bike” zafunkcjonowało w rozbudowanej formule, generując rzeczywiście rekordowe wyniki natężenia wypożyczeń. Tym bardziej trudno wyobrazić sobie „Dzień bez samochodu” bez udziału rowerów miejskich – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Mieszkańcy, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z wypożyczalni jutro mają doskonałą okazję do rozpoczęcia przygody z „City by bike”. Na tym jednak nie koniec rowerowych atrakcji – dodaje.

W godzinach 12:00 – 18:00 na Placu Kwiatowym po raz pierwszy w Katowicach zaprezentowane zostaną rowery dla dzieci, które są dostępne m.in. w ramach warszawskiego Veturilo czy rowery o charakterze familijnym i bagażowym (cargo), będące tegoroczną nowością w systemie Opole Bike.

Katowicka sieć wypożyczalni „City by bike”, obsługiwana przez Nextbike, została uruchomiona w maju ubiegłego roku. Od tamtej pory w systemie zarejestrowało się 8 956 użytkowników, którzy dokonali łącznie 43 115 wynajmów (w tym: 6 301 rejestracji i 35 544 wynajmy w sezonie 2016).

W tym roku rowerzyści miejscy w Katowicach mają do dyspozycji 11 stacji i 88 rowerów. Ostatnia ze stacji powstała w maju. Właśnie wtedy uruchomiono wypożyczalnię sponsorską „GPP Business Park”.

Planowany termin zakończenia tegorocznego sezonu „City by bike” przypada na koniec września.

49/69

Pogoda w Katowicach

dziś, czwartek, 30 maja 2024
22°
Opady deszczu Ciśnienie: 1007 hPa, wiatr: 2.91 km/h
jutro
21°
pojutrze
20°
za 2 dni
16°