Punktualnie o godzinie 8.00 zainaugurowano sieć wypożyczalni Poznańskiego Roweru Miejskiego. Już minutę później operator systemu, Nextbike Polska, odnotował pierwsze wypożyczenie. Miało miejsce na stacji „Sobieskiego – pętla tramwajowa”. Zwrot nastąpił siedem minut później w lokalizacji „Kampus Morasko”.

Po pięciu miesiącach przerwy, od dzisiejszego rana, mieszkańcy stolicy Wielkopolski ponownie mogą korzystać z rowerów publicznych. Jeszcze wczoraj w nocy operator kończył proces zapełniania poszczególnych stacji rowerami i dziś o godz. 8.00 sieć wypożyczalni została uruchomiona, a o godz. 8.01 dokonano pierwszego wynajmu w 2015 roku.

Użytkownicy, podobnie jak w ubiegłych sezonach, mają do dyspozycji system, składający się z 16 stacji i 170 rowerów. Na przestrzeni najbliższych 3 miesięcy Poznański Rower Miejski zostanie jednak rozbudowany do 30 stacji i 352 rowerów i przejdzie rewolucję technologiczną, dzięki której stanie się najnowocześniejszą inwestycją tego typu w Polsce.

Poznański Rower Miejski został uruchomiony w kwietniu 2012 roku, jako trzecia tego typu inwestycja w Polsce. W ciągu trzech sezonów liczba zarejestrowanych użytkowników publicznych jednośladów przekroczyła 19 tysięcy, a liczba wypożyczeń zbliżyła się do 160 tysięcy. Tylko w ubiegłym sezonie do systemu dołączyło 6 281 osób, a liczba wynajmów wyniosła 56 428.

Operator systemu przypomina, że użytkownicy zarejestrowani w Poznańskim Rowerze Miejskim mogą bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności korzystać ze wszystkich wypożyczalni w Polsce (Wrocław, Warszawa, Opole, Białystok, Konstancin-Jeziorna, Lublin, Grodzisk Mazowiecki) i na świecie, których operatorem jest Nextbike.

Pogoda w Katowicach

dziś, niedziela, 14 kwietnia 2024
21°
Opady deszczu Ciśnienie: 1017 hPa, wiatr: 6.69 km/h
jutro
14°
pojutrze
12°
za 2 dni