25.06.2020

7 nowych stacji rowerowych w Katowicach

7 nowych stacji rowerowych w Katowicach

Od piątku, 26.06 w systemie wypożyczalni City by bike, użytkownicy będą mieli możliwość wynajmowania rowerów na siedmiu nowych stacjach. Katowicka sieć rowerowa zostanie wzbogacona także o 56 nowych jednośladów.

Dobra wiadomość dla miłośników miejskich jednośladów. System zostanie rozbudowany i w mieście pojawią się nowe stacje roweru publicznego. W sumie w ramach systemu roweru miejskiego będą funkcjonowały 83 punkty wypożyczeń z 666 rowerami. Rozbudowa z pewnością dodatkowo zwiększy popularność City by bike, największego systemu rowerowego na Śląsku. Tylko w tym sezonie mieszkańcy Katowic wypożyczyli rowery ponad 28 700 razy a liczba użytkowników wzrosła o 2 680 nowych osób.

– Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej, której istotną częścią jest sieć wypożyczalni rowerów miejskich, która w Katowicach cały czas rośnie i jest największa w całym województwie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z jeszcze większej ilości rowerów miejskich i stacji, a docelowo w Katowicach w kolejnych latach będzie działało łącznie aż 150 stacji. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz niezależnym od Miasta opóźnieniem w uruchomieniu systemu „City by bike” planujemy, że system w tym roku będzie funkcjonował do końca listopada przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności związanych z zagrożeniem epidemicznym. Realizujemy także zaplanowaną na czerwiec rozbudowę o 5 stacji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego oraz dodatkowe montujemy przy nowych basenach –  mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

7 nowych stacji uruchomionych w piątek 26 czerwca:

  • Ściegiennego/Krzyżowa (6163)
  • Ściegiennego/Chorzowska (6164)
  • Os. Wajdy-Biblioteka (6165)
  • Pułaskiego-Wodny Plac Zabaw (6166)
  • Plac Rostka (6167)
  • Basen Burowiec (6168)
  • Basen Brynów (6169)

Katowicki City by bike jest bardzo przyjazny – to 15 minut darmowego wypożyczenia, system jest też kompatybilny z innymi systemami Nextbike Polska. Katowickie stacje rowerowe zostały także zintegrowane ze stacjami w innych miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej i standardowe jednoślady można wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w chorzowskim KajTeroz, oraz na stacjach systemów w Tychach, Sosnowcu, Gliwicach i Siemianowicach Śląskich.

16/69

Pogoda w Katowicach

dziś, wtorek, 23 lipca 2024
25°
Opady deszczu Ciśnienie: 1017 hPa, wiatr: 3.38 km/h
jutro
23°
pojutrze
22°
za 2 dni
26°