18.06.2020

Ruszyła nowa wypożyczalnia w Katowicach: KTBS – Leopolda

Ruszyła nowa wypożyczalnia w Katowicach: KTBS – Leopolda

Katowicka sieć rowerowa City by bike powiększyła się o kolejny punkt wypożyczeń. Uruchomiona została stacja 6162 KTBS – Leopolda. Rowerzyści skorzystają ze stacji i 8 dodatkowych rowerów dzięki sponsorskiemu wsparciu inwestora.

Od 18 czerwca mieszkańcy nowej inwestycji mieszkaniowej KTBS przy ul. Leopolda 17, 17a w Katowicach mogą korzystać z nowej stacji wypożyczania rowerów miejskich. Jest to kolejna lokalizacja, skąd miłośnicy jednośladów mogą wyruszać w dalszą podróż po Katowicach i całej metropolii. Na nowej stacji znajduje się  8 dodatkowych rowerów i 12 stojaków.

Na osiedlach Katowickiego TBS Sp. z o.o. znajdują się już 4 stacje rowerowe, które cieszą się dużą popularnością. Zmieniająca się rzeczywistość pokazuje, że coraz więcej osób wybiera właśnie ten rodzaj transportu już nie w ramach rekreacji, ale w codziennej drodze do pracy lub szkoły. Z całą pewnością gigantyczne znaczenie ma także rozwój infrastruktury – ścieżek kolarskich i przede wszystkim miejskich wypożyczalni rowerów.

Skorzystanie z usług wypożyczalni jest bardzo proste i nie wiąże się z dużymi kosztami. Rowery dostępne są całą dobę. W tym sezonie system rowerów miejskich w Katowicach będzie działał do 1 listopada.

17/69

Pogoda w Katowicach

dziś, sobota, 15 czerwca 2024
18°
Pochmurno Ciśnienie: 1016 hPa, wiatr: 3.09 km/h
jutro
25°
pojutrze
22°
za 2 dni
27°