27.08.2018

City by Bike powiększa się o nowe stacje

City by Bike powiększa się o nowe stacje

Od dziś mieszkańcy Katowic mogą korzystać z czterech nowych stacji roweru miejskiego City by Bike. Nowe stacje rowerowe zostały w poniedziałek uruchomione na stacjach paliw ORLEN.

Rowery można już wypożyczać na stacjach przy Piotrowickiej, Bocheńskiego,  Murckowskiej i Roździeńskiego. Tym samym katowicki system rozrośnie się o 4 stacje wypożyczeń i 40 rowerów.

Katowice są jednym z sześciu wybranych przez PKN ORLEN miast, w których nowe stacje rowerowe uruchamiamy właśnie na stacjach Koncernu” – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora City by Bike. „Dążymy do dalszego rozszerzania współpracy z partnerami komercyjnymi – galeriami handlowymi, biurowcami, deweloperami. Dzięki stacjom rowerowym zyskują oni nowych klientów, a klienci zyskują wygodny i przyjemny dojazd.”

Aby wypożyczyć rower na stacji paliw można posłużyć się dotychczas posiadanym kontem City by Bike lub założyć nowe, na stronie roweryorlen.pl
. Korzystanie z dedykowanego konta daje użytkownikom dostęp do specjalnych ofert i promocji na stacjach, a w przypadku użytkowników programu VITAY możliwość uzyskiwania dodatkowych punktów. Co istotne dla nowych użytkowników, zarejestrowanie się przez stronę roweryorlen.pl umożliwia także wypożyczanie rowerów ze wszystkich innych lokalizacji w Katowicach.

Katowicki system rowerowy City By Bike bije w tym roku rekordy popularności – od początku sezonu rowery wypożyczono niemal 150 tysięcy razy. Ubiegłoroczny rekord 100 tysięcy wypożyczeń w jednym sezonie został pobity już w lipcu. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 38 tysięcy użytkowników. Od poniedziałku mogą oni korzystać z 54 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 452 rowerów.

32/69

Pogoda w Katowicach

dziś, czwartek, 30 maja 2024
22°
Opady deszczu Ciśnienie: 1007 hPa, wiatr: 2.91 km/h
jutro
21°
pojutrze
20°
za 2 dni
16°