06.08.2018

Rekordowy sezon City by Bike

Rekordowy sezon City by Bike

Katowicki system rowerowy cieszy się rekordową popularnością. W tym roku mieszkańcy skorzystali z niego ponad 125 tysięcy razy – a mamy dopiero początek sierpnia! Pobity tym samym został rekord z całego poprzedniego sezonu!

Do publicznej komunikacji rowerowej wciąż przekonują się nowi użytkownicy. Tylko w tym roku konto w systemie założyło sobie ponad 15 tysięcy osób. Łączna liczba użytkowników to już ponad 36 tysięcy.

Na popularność systemu City by Bike wpływ ma niewątpliwie jego nieustanny rozwój. Na koniec ubiegłego roku do dyspozycji użytkowników było 36 stacji rowerowych, obecnie jest ich już 50. 37 z nich finansuje miasto, pozostałe 13 zostało uruchomionych dzięki współpracy z biznesem – w czerwcu na przykład zostały uruchomione stacje przy Sokolskiej 34 oraz Rozdzieńskiej 41. Łącznie do dyspozycji mieszkańców jest już 412 rowerów, w tym 10 rowerów typu cargo. System City by Bike ma największy udział procentowy partnerów prywatnych w finansowaniu systemu w Polsce.

Rowery City by Bike w tym sezonie są dostępne od 1 kwietnia. W związku z organizacją w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 rowery będzie można wypożyczać aż do grudnia.

22/58

Pogoda w Katowicach

dziś, piątek, 24 września 2021
13°
Opady deszczu Ciśnienie: 1012 hPa, wiatr: 8.41 km/h
jutro
21°
pojutrze
23°
za 2 dni
22°
rodo

Drogi Użytkowniku,

od 25 maja zacznie być stosowane Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych („RODO”), regulujące zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku ze zmianą przepisów, Nextbike Polska SA. wprowadza nową Politykę Prywatności. Znajdują się w niej informacje na temat zasad przetwarzania Państwa danych, a także uprawnień, które RODO przyznaje podmiotom danych.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Nextbike Polska