09.05.2016

Dziesięć dni „City by bike” z rekordowymi wynikami: 2,1 tys. wynajmów i tysiąc rejestracji

Dziesięć dni „City by bike” z rekordowymi wynikami: 2,1 tys. wynajmów i tysiąc rejestracji

Upłynęło pierwsze dziesięć dni od czasu ponownego uruchomienia wypożyczalni „City by bike”. W tym czasie katowiccy rowerzyści dokonali ponad 2,1 tys. wynajmów, a do systemu „zapisało” się ponad tysiąc nowych osób. Rekordowy pod względem aktywności użytkowników był zwłaszcza ostatni weekend. W sobotę i niedzielę w ramach „City by bike” dokonano ponad 600 wypożyczeń. Równocześnie, 7 maja ustanowiono dotychczasowy dzienny rekord wynajmów w Katowicach. Użytkownicy sięgnęli po rowery w tym dniu aż 402 razy.

1 051 rejestracji i 2 158 wypożyczeń – to wynik odnotowany w ramach katowickich wypożyczalni „City by bike” na przestrzeni zaledwie 10 ostatnich dni.

Powrót „City by bike” do Katowic w nowej, powiększonej formule z 10 stacjami i 80 rowerami z miejsca przełożył się na lawinowy wzrost zainteresowania miejskimi wypożyczalniami. Przez cały ubiegły rok odnotowaliśmy 7,5 tysiąca wynajmów oraz 2,6 tysiąca rejestracji. Teraz w ciągu 10 dni możemy pochwalić się ponad 2 tysiącami wynajmów i tysiącem rejestracji. To robi wrażenie!  – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Zwłaszcza ostatni weekend w Katowicach upłynął pod znakiem aktywnego korzystania z publicznych rowerów. W sobotę użytkownicy „City by bike” dokonali 402 wypożyczeń. To oznacza, że w tym dniu każdy rower był średnio wypożyczany ponad 5 razy!

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń i zwrotów:

Katowice Rynek

NOSPR Katowice

Al. Księcia Henryka Pobożnego

Al. Bolesława Krzywoustego

Najpopularniejsze trasy:

NOSPR Katowice – Katowice Rynek

Katowice Rynek – NOSPR Katowice

ul. Mariacka – Katowice Rynek

Katowice Rynek – ul. Mariacka

Katowice Rynek – Park Kościuszki

55/69

Pogoda w Katowicach

dziś, wtorek, 23 lipca 2024
25°
Opady deszczu Ciśnienie: 1017 hPa, wiatr: 3.38 km/h
jutro
23°
pojutrze
22°
za 2 dni
26°