19.05.2016

Jeszcze więcej rowerów miejskich w Katowicach! Rusza stacja sponsorska „GPP Business Park”

Jeszcze więcej rowerów miejskich w Katowicach! Rusza stacja sponsorska „GPP Business Park”

Katowicki system rowerów miejskich wystartował w nowej, rozbudowanej formule przed trzema tygodniami, a już dziś powiększył się o kolejną stację. Dzięki zarządcy kompleksu GPP Business Park, użytkownicy „City by bike” mogą korzystać z nowej, jedenastej wypożyczalni. Punkt przy ul. Konduktorskiej jest również pierwszą lokalizacją „City by bike” otwartą na zasadach sponsorskich. Razem z nią do systemu włączono osiem nowych rowerów.

Wypożyczalnie rowerów miejskich po półrocznej przerwie wróciły do Katowic pod koniec kwietnia. Od tego czasu w ramach systemu „City by bike” odnotowano 4 363 wynajmów i 1 661 rejestracji. W sumie od maja 2015 roku, gdy operatorem systemu została firma Nextbike, obsługująca również systemy m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu czy Poznaniu, wynajmów w ramach katowickich wypożyczalni jest już 11 934, a rejestracji – 4 316.

Rozbudowa sieci wypożyczalni w Katowicach wpłynęła na znaczny wzrost popularności „City by bike”. Moda na rowery miejskie staje się powszechna i pokazuje olbrzymi rowerowy potencjał, jaki zostaje uwolniony na Śląsku. To dzięki temu, po 21 dniach, jakie upłynęły od chwili inauguracji sezonu, możemy ogłosić, że „City by bike” powiększy się o pierwszą stację sponsorską – „GPP Business Park” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

– Dla GPP uruchomienie w pełni zintegrowanego z siecią miejską punktu wypożyczania rowerów to kolejny krok w przyjętym przez nas ponad 10 lat temu kierunku zrównoważonego rozwoju GPP Business Park, którego nadrzędnym celem jest stworzenie unikalnego, na skalę nie tylko miasta Katowice, ale również całej aglomeracji, przyjaznego użytkownikom oraz środowisku naturalnemu miejsca do pracy. Podejmując takie działania współpracujemy z najemcami, w tym z firmami ING Services Polska sp. z o.o. oraz Ericsson sp. z o.o. – mówi Mirosław Czarnik, prezes Górnośląskiego Parku Przemysłowego.

GPP Business Park to kompleks budynków biurowych w dynamicznie rozwijającej się, północnej części Katowic – przy ul. Konduktorskiej. Spółka zarządzająca Parkiem Przemysłowym od 2005 roku ożywia tereny poprzemysłowe znajdujące się na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich, przekształcając je w nowoczesną strefę aktywności gospodarczej i innowacyjności zorientowaną na rozwój technologiczny zgodny z nurtem pro-środowiskowym.

Za sprawą dzisiejszej rozbudowy, użytkownicy „City by bike” mają obecnie do dyspozycji 11 stacji i 88 rowerów.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń i zwrotów:

Katowice Rynek – 18%

Al. Księcia Henryka Pobożnego – 12%

NOSPR Katowice – 11%

Najpopularniejsze trasy:

1. Katowice Rynek – NOSPR Katowice i w odwrotnym kierunku

2. ul. Powstańców/Biblioteka Śląska – Katowice Rynek i w odwrotnym kierunku

3. Katowice Rynek – ul. Powstańców/Biblioteka Śląska

4. ul. Mariacka – Katowice Rynek i w odwrotnym kierunku

5. Katowice Rynek – Plac Sejmu Śląskiego

54/69

Pogoda w Katowicach

dziś, wtorek, 05 marca 2024
Opady deszczu Ciśnienie: 1013 hPa, wiatr: 3.37 km/h
jutro
pojutrze
za 2 dni