06.08.2015

Rowery miejskie City by bike po raz pierwszy na OFF Festivalu!

Rowery miejskie City by bike po raz pierwszy na OFF Festivalu!

Już jutro w Katowicach rozpocznie się kolejna edycja OFF Festivalu. Do miasta ponownie nadciągną tysiące miłośników muzyki alternatywnej, którzy w tym roku po raz pierwszy będą mieli do dyspozycji wypożyczalnię rowerów miejskich City by bike. W związku z rozpoczynającą się imprezą, stacja „Katowicki Park Leśny – Dolina Trzech Stawów” została na kilka dni wyłączona, a terminal, stojaki i rowery przeniesione przed wejście na pole namiotowe. Na czas imprezy działać będzie stacja „OFF Festival”, z której korzystać będzie można od dzisiejszego popołudnia do niedzielnej nocy. Następnie wróci ona na swoje dotychczasowe miejsce. Wypożyczalnie City by bike cieszą się w tym sezonie rekordowym zainteresowaniem.

Od tego sezonu w stolicy Aglomeracji Śląskiej użytkownicy korzystają z 40 rowerów i 3 stacji City by bike, uruchomionych w całkowicie nowej formule przez Nextbike, największego operatora rowerów miejskich w Polsce, który odpowiada m.in. za systemy w Warszawie, Lublinie, Poznaniu czy Wrocławiu. W związku z tym, że użytkownicy raz zarejestrowani w jednym z systemów rowerowych Nextbike (w Polsce takich osób jest ponad 610 tysięcy), mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać ze wszystkich wypożyczalni w ponad 70 miastach na świecie i 11 polskich w Polsce! To doskonałe rozwiązanie dla osób, które w tym roku pojawią się na OFF Festivalu – oznacza, że np. użytkownik z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Lublina, Białegostoku, Sopotu czy Opola, który posiada aktywne konto (stan: minimum 10 zł) w tamtejszym systemie rowerów miejskich, będzie mógł korzystać z katowickich jednośladów bez żadnych formalności!

Jeżeli ktoś do tej pory nie rozpoczął swojej przygody z publicznymi jednośladami – może zrobić to w każdej chwili, potrzeba na to dosłownie kilku minut. Wystarczy wejść na stronę citybybike.pl, zarejestrować się i zasilić swoje konto kwotą min. 10 zł (tylko wtedy jest aktywne). Po zaksięgowaniu wpłaty, można już swobodnie korzystać z wypożyczalni.

Stacja „OFF Festival” ruszy dzisiejszego popołudnia i będzie czynna aż do późnej nocy z niedzieli na poniedziałek. Oprócz niej na katowickiej mapie rowerowej znajdują się jeszcze dwie lokalizacje – „Dworzec PKP / Galeria Katowicka” oraz „Strefa kultury” (tuż obok „Spodka”), więc rowery miejskie zagwarantują uczestnikom festiwalu wygodne, tanie (pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia gratis) i ekologiczne połączenie miedzy centrum miasta, a okolicami lotniska Muchowiec. 

– W związku z kompatybilnością wszystkich miejskich sieci wypożyczalni Nextbike, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla przyjezdnych, oraz niskimi kosztami wynajmów, nasze jednoślady coraz częściej pojawiają się na imprezach muzycznych. W tym roku byliśmy już oficjalnym przewoźnikiem Orange Warsaw Festiwal 2015, a teraz o walorach rowerów przekonają się goście OFFa – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Życzymy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i zachęcamy do korzystania z zarządzanej przez nas sieci wypożyczalni rowerów City by bike. To nie tylko dobry sposób, żeby przemieścić się z terenu festiwalu do centrum miasta i z powrotem, ale też pomysł na relaks po festiwalowym dniu – dodaje.

Od 1 maja, kiedy zainaugurowany został pierwszy sezon City by bike w nowej odsłonie, do systemu „zapisało się” już ponad 2 tysiące osób (ponadto ok. 12 tysięcy mieszkańców Śląska jest zarejestrowanych w innych systemach rowerowych, zarządzanych przez firmę Nextbike Polska), które na przestrzeni nieco ponad 3 miesięcy dokonały ponad 5 tysięcy wypożyczeń. Dla porównania w 2013 roku dokonano ok. 3 000 wypożyczeń w ciągu całego roku.

61/69

Pogoda w Katowicach

dziś, niedziela, 14 kwietnia 2024
21°
Opady deszczu Ciśnienie: 1017 hPa, wiatr: 6.69 km/h
jutro
14°
pojutrze
12°
za 2 dni