19.09.2017

Dzień bez samochodu – dzień z rowerem miejskim

Dzień bez samochodu – dzień z rowerem miejskim

W piątek w Katowicach, Gliwicach, Tychach i Pszczynie godzina jazdy za darmo!
Z okazji Dnia Bez Samochodu użytkownicy systemów rowerowych na Śląsku – City By Bike (Katowice), Gliwickiego Roweru Miejskiego, Tyskiego Roweru Miejskiego i Pszczyńskiego Roweru Miejskiego – będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. „Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15 lub 30 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała pierwsza godzina każdego wypożyczenia. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

Rowery Nextbike można na Śląsku wypożyczać w Katowicach, Gliwicach, Tychach i Pszczynie. W tym roku skorzystano z nich już ponad 156 tysięcy razy. W czterech systemach zarejestrowanych jest niemal 30 tysięcy osób. Dodatkowo w systemach Nextbike w całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców konurbacji śląskiej. Wszyscy oni – podobnie jak użytkownicy Nextbike w innych miastach – mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z rowerów Nextbike w Polsce i na całym świecie.

38/69

Pogoda w Katowicach

dziś, sobota, 15 czerwca 2024
23°
Pochmurno Ciśnienie: 1011 hPa, wiatr: 3.07 km/h
jutro
22°
pojutrze
27°
za 2 dni
29°