13.10.2017

Przedłużony sezon rowerowy w Katowicach

Przedłużony sezon rowerowy w Katowicach

Rower miejski w Katowicach cieszy się ogromną popularnością, stąd decyzją prezydenta Katowic,
tegoroczny sezon zostaje wydłużony. Zamiast do 15 października – z rowerów będzie można korzystać do 1 listopada włącznie. – Inwestycja w wypożyczalnie rowerów okazała się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy chętnie z nich korzystają, zarówno jako ze środka rekreacji, jak i transportu. Dlatego też zdecydowałem, by wydłużyć tegoroczny sezon do 1 listopada! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Moda na rowery opanowała nasze miasto, potwierdzają to statystyki. W tym roku dokonano 100 tysięcy wypożyczeń, a w systemie zarejestrowało się ponad 11 tysięcy nowych osób! – dodaje prezydent.

System będzie działał do 1 listopada włącznie, by mogły z niego skorzystać także osoby odwiedzające groby w dzień Wszystkich Świętych.

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje 35 stacji, ale już dziś wiemy, że sieć w przyszłym roku będzie większa. – Rowerzystów na pewno ucieszy fakt, że mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydowali o realizacji aż 11 nowych stacji wypożyczalni rowerów, które zostaną ulokowane
w siedmiu dzielnicach Katowic
– mówi prezydent Marcin Krupa. Nowe stacje powstaną w Śródmieściu, Brynowie (Część Wschodnia – Os. Zgrzebnioka), Osiedlu Witosa, Bogucicach, Janowie-Nikiszowcu, Kostuchnie oraz Podlesiu.

Zachęcamy do korzystania z rowerów miejskich w Katowicach i przypominamy, że sam system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie citybybike.pl i wpłacić
10 zł na swoje rowerowe konto – kwota jest do wykorzystania na wypożyczenie rowerów. Następnie możemy rozpocząć podróżowanie rowerem miejskim, który wypożyczamy przy konkretnej stacji, korzystając ze znajdującego się obok terminala lub poprzez aplikację, którą możemy bezpłatnie zainstalować na swoim smartfonie. Dodajmy jeszcze, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne!

Warto przypomnieć, że aż 10 spośród 35 stacji w Katowicach to tzw. stacje sponsorskie:

  1. Osiedle Franciszkańskie – TDJ Estate
  2. GPP Business Park – GPP
  3. Silesia Business Park – SKANSKA
  4. ul. Krasińskiego 8 – Politechnika Śląska
  5. ul. Kraśnickiego 14 – TBS Katowice
  6. Zawodzie – przy Saint Etienne 1 – TBS Katowice
  7. ul. Mariacka przy skrzyżowaniu z ul. Francuską – Murapol SA
  8. ul. Chorzowska przy Parku Alojzego Budnioka – Murapol SA
  9. ul. Chorzowska – Silesia City Center
  10. Centrum 3 Stawy

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

26/58

Pogoda w Katowicach

dziś, piątek, 24 września 2021
14°
Opady deszczu Ciśnienie: 1013 hPa, wiatr: 8.02 km/h
jutro
21°
pojutrze
22°
za 2 dni
21°
rodo

Drogi Użytkowniku,

od 25 maja zacznie być stosowane Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych („RODO”), regulujące zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku ze zmianą przepisów, Nextbike Polska SA. wprowadza nową Politykę Prywatności. Znajdują się w niej informacje na temat zasad przetwarzania Państwa danych, a także uprawnień, które RODO przyznaje podmiotom danych.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Nextbike Polska